Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atı Alanın Üsküdarı Geçti Dediği…

Ülkemizdeki seçmen sayısı bellidir. Bu seçmen listesindeki kayıtlı oy verecek yurttaşlarımızın tümünün yada her partinin kendisine gelecek oyun yanında kayıtlı üyeleri olmayan partilerin oylarının da size geleceği garantisinin olmadığı hepinizin malumudur.                                                                                        

Ülkemizdeki seçmen sayısı bellidir.

SAYIN ADAYLAR!

Ülkemizdeki seçmen sayısı bellidir. Bu seçmen listesindeki kayıtlı oy verecek yurttaşlarımızın tümünün yada her partinin kendisine gelecek oyun yanında kayıtlı üyeleri olmayan partilerin oylarının da size geleceği garantisinin olmadığı hepinizin malumudur.

Sizler her biriniz bir partinin başkanı veya bir parti tarafından gösterilen adaylarsınız. Bu günkü seçmen listesine göre seçmen sayılı 100 olarak kabul ettiğimizde, partili adaylar olduğunuz için herkesin kendi partisi sayısına göre oy aldığını kabul ettiğimizde, birinci turda % 51 i muhalefet partilerinin bulma olasılığının olmadığı da malumunuzdur.

Birinci tur oylamasında, 100 seçmenden 20 sinin veya 25 inin sandığa gitmediği bu güne kadar yapılan seçimlerden anlaşılmaktadır. 25 inin sandığa gitmediğini farz ettiğimizde oy kullanacak kişi sayısı 75 olmaktadır. Bu 75 kişi oy verince 38 oy alan kişi % 51 i bulmuş, 20 sinin sandığa gitmediğini farz ettiğimizde oy kullanan kişi sayılı 80 olmaktadır. Bu 80 kişi oy verince 40.1 oy alan kişi %51 bulmuş ve seçilmiş olacak, böylece de secimi 1. Turda kazanmış sayılacaktır.

Seçimin ikinci tura kalacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sebebini şöyle açıklayacağım; Ülkemizde istatistiklere göre %10 engelli olduğu yazılıyor. Bunlara engelli  maaşı verildiği, engellilere bakım yapan aile fertlerinden birine de bakım aylığı verildiği malumunuzdur. 8,5 Milyon engelli, 17 milyon da aile ferleri olduğunu farz edersek 17 +8,5= 25,5 milyon oy eder. Bu rakama imamları, bekçileri, devlete memurlarını ve maaş bağladıkları yaşlıları, ihale ile iş verdikleri yandaşlar ile ailelerini de eklediğimizde 40.1 oyu 1. Turda bulacağı kanısında olduğumu belirtiyorum.

Böyle olacağını düşünüyorum. Sizlerin de aynı kanıda olduğunuz inancındayım. Zira; 2018 seçiminden tecrübemiz bunu gösteriyor. Böyle olunca da karşı tarafın o zaman belirttiği gibi “ ATI ALANIN ÜSKÜDARI GEÇTİ DEDİĞİ” duruma gelecektir. Bunu istemeyeceğinizi biliyorum.

Bunu önlemek sizlerin elinde, YSK. Tarafından kesin aday listesi açıklandıktan sonra seçim pusulası bastırılamadın önce, pusulaya iki kişinin resminin girmesini sağladığınızda, seçimi kazanma şansınız çok fazla olacaktır.

Uzlaşarak ikinizin çekilmesi gerekir. Anlaşamaz iseniz üç topa iki istifa bir başkan yazarak kura çekin. Aksi halde yukarıdaki hesap gerçek olacaktır.