Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Telekom’un START programına gençlerden yoğun ilgi

Türk Telekom’un 2015’ten bu yana gençler için staj ve iş imkânı sunan programı START, bu yaz dönemi de onlarca genci dört hafta boyunca ağırlayacak. Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Aslan, “Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Türk Telekom’un START programına gençlerden yoğun ilgi

(ANKARA) – Türk Telekom’un 2015’ten bu yana gençler için staj ve iş imkânı sunan programı START, bu yaz dönemi de onlarca genci dört hafta boyunca ağırlayacak. Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Aslan, “Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Teknoloji birikimi ile dijital geleceğin inşasına öncülük eden Türk Telekom, öğrenme ve gelişim programları ile gençleri destekleyerek kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor. Türk Telekom’un lisans 3. sınıf öğrencilerine, yeni mezun ve 25 yaşını aşmamış gençlere yönelik sunduğu START programı bu yıl “Yeteneklerinle Geleceğe START” ver sloganıyla on binin üzerinde başvuru alarak kayıt sürecini tamamladı. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak START programına kabul edilen gençler, yaz döneminde ‘START Stajım’ ile dört haftalık öğrenme ve gelişim yolculuğuna başlayarak kariyerlerini parlatacak deneyimler kazanacak.

START programı gençlere Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının merkezindeki Bilgi Teknolojileri, Network ve Erişim, Veri Analitiği ve Büyük Veri, Ürün ve Segment, Dijital Kanallar, Müşteri Deneyimi, Finans, İnsan Kaynakları olmak üzere yenilikçi iş alanlarında deneyim fırsatı sunuyor. Program dahilinde kısa dönem stajından mezun olan ve uzun dönem staj programına katılmaya hak kazanan genç yetenekler, uzun dönem stajı sonrasında Türk Telekom’da istihdam imkânı elde ediyor.

2015’ten bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen START programıyla profesyonel kariyerine ilk adımlarını Türk Telekom’la daha güçlü atan gençler, çeşitli ve yenilikçi iş alanları ile yetenekleri ve kariyer hedefleriyle örtüşen farklı pozisyonlarda profesyonel kariyer yolculuklarını sürdürüyor.

“Genç yetenekleri öğrenme ve gelişim fırsatlarıyla istihdam ediyoruz”

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, projeye ilişkin şu bilgileri verdi:

Dijital geleceği inşa eden Türk Telekom ailesi olarak bu yolculukta en önemli önceliğimiz, nitelikli bir gelecek tasarlama arzusunda olan gençlerle birlikte yürümek. Geleceğe yönelik yaptığımız yatırımların odağında yarınlarımızın teminatı olan gençler var. Hayallerini ve yeteneklerini daha ileri taşımak isteyen gençlerin kariyer yolculuklarının ilk adımlarında yanlarında oluyoruz. Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, aynı zamanda ‘yaşayan bir üniversite’ olan Türk Telekom ekosistemini daha yakından tanımalarına imkân sağlıyoruz. Türk Telekom START’a katılan genç arkadaşlarımız kısa dönem stajın ardından, uzun dönem staj, İnovasyon Proje Yarışması gibi ayrıcalıklı imkanlara sahip oluyor. START Stajım programı kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yeteneklerimiz için istihdam yaratıyoruz. Kariyer programlarımız ile 2024’te 100’ün üzerinde genç yeteneği bünyemize katmayı hedefliyoruz. Bu yıl oldukça yoğun ilgi gören START Programı’mız ile birçok genç yeteneğe gelişim, deneyim ve iş imkanları sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz.”

ADVERTORIAL YAYIN

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT