Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜİK: Ticaret satış hacmi Nisan 2024’te bir önceki aya göre yüzde 4,6 azaldı

TÜİK verilerine göre ticaret satış hacmi, Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 artarken, bir önceki aya göre yüzde 4,6 azaldı. Yıllık bazda artış ise yüzde 2,5 oldu.

TÜİK verilerine göre ticaret

(ANKARA) – TÜİK verilerine göre ticaret satış hacmi, Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 artarken, bir önceki aya göre yüzde 4,6 azaldı. Yıllık bazda artış ise yüzde 2,5 oldu.

TÜİK’in Ticaret Satış Hacim Endeksi Nisan 2024 verileri yayımlandı. Buna göre, ticaret satış hacmi 2024 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,5 arttı. Aynı ayda motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 19 azaldı; toptan ticaret satış hacmi yüzde 4,5, perakende ticaret satış hacmi ise yüzde 10,2 arttı.

Ticaret satış hacmi aylık yüzde 4,6 azaldı

Ticaret satış hacminin 2024 Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 4,6 azaldığı belirlendi. Aynı ayda motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 4,7, toptan ticaret satış hacmi yüzde 5,7, perakende ticaret satış hacmi ise yüzde 1,8 azaldı.