Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TTB, Erzurum Atatürk Üniversitesi Hastanesi acil servisinde görevli intörn hekim ile güvenlik görevlisine bir hasta yakını tarafından yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde görevli intörn hekim ile hastanenin güvenlik görevlisine bir hasta yakını tarafından yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı. TTB, sağlıkta şiddete karşı etkili yasa ve güvenli çalışma ortamı taleplerini yineledi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB),

(ANKARA) – Türk Tabipleri Birliği (TTB), Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde görevli intörn hekim ile hastanenin güvenlik görevlisine bir hasta yakını tarafından yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı. TTB, sağlıkta şiddete karşı etkili yasa ve güvenli çalışma ortamı taleplerini yineledi.

TTB, Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde görevli intörn hekim ve hastanenin güvenlik görevlisine bir hasta yakını tarafından yapılan bıçaklı saldırı üzerine açıklama yaptı. Açıklamada, “Saldırıyı kınıyor, meslektaşımıza ve çalışma arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yaşamı ve yaşatmayı kendine şiar edinmiş bir mesleğin mensupları olarak sağlıkta şiddet son bulana kadar mücadelemizin süreceğini vurguluyor; sağlıkta şiddete karşı etkili yasa, güvenli ve sağlıklı çalışma alanları taleplerimizi yineliyoruz” denildi.