Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şiddetsiz Toplum Derneği’nden muhtar ziyareti

Şiddetsiz Toplum Derneği, 10 Haziran 2024 Pazartesi günü, Ankara Keçiören ilçesi Subayevleri Mahallesi Muhtarı ve Dernek üyesi Muammer Soykan’ı ziyaret ederek başarılar diledi ve mahalle düzeyindeki söyleşileri Subayevleri’nden başlatmayı önerdi.

Şiddetsiz Toplum Derneği, 10
ANKARA – Şiddetsiz Toplum Derneği, 10 Haziran 2024 Pazartesi günü, Ankara Keçiören ilçesi Subayevleri Mahallesi Muhtarı ve Dernek üyesi Muammer Soykan’ı ziyaret ederek başarılar diledi ve mahalle düzeyindeki söyleşileri Subayevleri’nden başlatmayı önerdi.
31 Mart 2024 tarihindeki seçimde, muhtarlık nöbetini, yeniden aday olmayan eğitimci Remziye Erdoğan’dan devralan Muammer Soykan’a yapılan ziyarete Dernek Başkanı Rıza Sümer, Genel Sekreter Azime Arıkan ve Dernek gönüllüsü Erdal Gülöz katıldı.
Dernek Başkanı Rıza Sümer ziyaret ve yaptıkları öneri ile ilgili şunları söyledi.
“Uzmanlar, her şeyin; sevgi, saygı, hoşgörü ve dostluk anlayışının aileden başladığını söylüyor. Ailede başlayan güzellikler, iyilikler, elbette, binalarda, sokaklarda, caddelerde, köylerde, mahallelerde devam etmeli, buradan kentlere ve ülkeye yayılmalıdır.
Bu nedenle, komşuluk ve dostluk ilişkilerinin geliştirilmesi, şiddetten uzak, sevgi, saygı ve dayanışma içinde yaşanması için köy ve mahalle söyleşileri çok önemlidir. Köy ve mahalle buluşmaları, insanların birbirlerini daha iyi tanımalarına, duygu ve düşüncelerini paylaşmalarına, sorunların daha kolay çözümlenmesine, giderek yerel demokrasinin güçlenmesine çok olumlu katkılar yapar. Bu nedenle, mahalle söyleşilerine, aynı zamanda Derneğimizin de üyesi  Muammer Soykan’ın muhtarlığını yaptığı Subayevleri’nden başlatılması anlamlı olacaktır. Söyleşide, elbette, muhtarlığın ve Derneğimizin eşgüdümünde, Kaymakamlık, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve gönüllü kuruluşlarla iletişim ve iş birliği içinde olunacaktır. Bu yöntem, Türkiye için çok zorunlu ve Derneğimizin temel politikasıdır.”
Muammer Soykan Kimdir?
1951 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğdu. Çalışma yaşamına, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda memur olarak başladı. Aynı Kurumda yöneticilik yaptı.
Türkiye Belediyeler Birliği Konukevi Müdürlüğü, İstanbul Teknik Üniversiteliler Evi Müdürlüğü, Yenimahalle Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdür Yardımcılığı görevlerinden sonra emekli oldu ve bir süre özel sektörde İşletme Müdürü olarak çalıştı.
Muhtar Remziye Erdoğan’ın iki dönem azalığını yapan ve 30 yıldır Subayevleri’nde yaşayan Muammer Soykan, evli ve iki çocuk babası.
Fotoğraf, soldan,  Rıza Sümer, Muammer Soykan, Azime Arıkan ve Erdal Gülöz.