Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mehmet Şimşek: “Uluslararası kuruluşlardan deprem bölgesinde kullanılmak üzere bugüne kadar toplam 3,8 milyar dolar uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladık”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, deprem bölgesinin yeniden kalkınmasının en önemli öncelikleri arasında olduğunu belirterek, “Uluslararası kuruluşlardan bölgede kullanılmak üzere bugüne kadar toplam 3,8 milyar dolar uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladık” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı

(ANKARA) – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, deprem bölgesinin yeniden kalkınmasının en önemli öncelikleri arasında olduğunu belirterek “Uluslararası kuruluşlardan bölgede kullanılmak üzere bugüne kadar toplam 3,8 milyar dolar uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladık” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, deprem bölgesindeki çalışmalarına ilişkin sosyal medya hesabından “Deprem bölgesinin yeniden kalkınması en önemli önceliklerimizden biridir. Uluslararası kuruluşlardan bölgede kullanılmak üzere bugüne kadar toplam 3,8 milyar dolar uzun vadeli ve uygun maliyetli kaynak sağladık. Bölgenin yeniden inşası için 2023 yılında 1,1 trilyon TL tahsis ettik, bu yıl da benzer miktarda kaynak aktarımı yapacağız. Depremle ilgili tüm harcamalar tasarruf genelgesi kapsamı dışındadır” açıklamasında bulundu.