Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mamak Belediye Başkanı Şahin’den 19 Mayıs Mesajı

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’den, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajla kutladı.

Mamak Belediye Başkanı Veli

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’den, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajla kutladı. Şahin’in mesajı şöyle:

mamak-belediye-baskani-sahinden-19-mayis-mesaji

Mamaklı Hemşehrilerim ve Değerli Gençler;

105. yıl dönümünü büyük bir gurur ve onurla kutlayacağımız 19 Mayıs 1919, Cumhuriyet tarihimizin önemli kilometre taşıdır.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışı onun tüm görev ve rütbelerinin alınmasına sebep olsa da, Ulu Önder Atatürk bu mücadeleden vazgeçmeyerek, Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcına adım atmış ve ülkemizde tarih yazılan, ulusumuzun makûs talihini değiştiren, antiemperyalist mücadeleyi ve tam bağımsızlığı hedefleyen bir işaret fişeğini ateşlemiştir.

İşgal altındaki ülkemizde Amerikan mandacılığı mı? İngiliz himayeciliği mi? gibi benzer tartışmalara, Mustafa Kemal tek seçenek koymuştur.

Ulusal Egemenliğin esası olan tam bağımsızlık ve çağdaşlaşma ‘’19 Mayıs 1919’ da başlayan kurtuluş ve aydınlanma yürüyüşü, bütün umutsuzları yıkarak, saltanat ve halifeliği sonlandırmış, bölünüp parçalanmak istenilen vatan toprağında, laik Cumhuriyeti kurmuştur.

Dökülen kanların, yitirilen binlerce canın korkunçluğunu, dehşet ve üzüntüsünü yaşayan Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir.

Son yıllarda hak ettiği önemde kutlanmaktan kaçınılan 19 Mayıs’ı, coşkuyla kutlayacağız. Ne kadar küçümsetilmeye ve unutturulmaya çalışılırsa çalışılsın, gençlerimiz ve bütün Ulusumuz, 19 Mayıs’ları sonsuza kadar yaşatmaya ve onurla yaşamaya kararlıdır.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı, Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Nutuk’ta ifade ettiği gibi, “Her durumda ve koşulda” büyük coşku ile kutlayacağız. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.