Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadıköy’de vandallar tarafından yakılan park yenilendi

Kadıköy Belediyesi, Sahrayıcedit Mahallesi’nde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce yakılan Erguvan Parkı’nı yeniledi.

Kadıköy Belediyesi, Sahrayıcedit Mahallesi’nde

(İSTANBUL) – Kadıköy Belediyesi, Sahrayıcedit Mahallesi’nde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce yakılan Erguvan Parkı’nı yeniledi.

Kadıköy Sahrayıcedit Mahallesi’nde bulunan Erguvan Parkı, 28 Nisan Pazar günü kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler tarafından yakıldı. Oyun grubu ve kauçuk zemini yanan parkta inceleme yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, zarar gören çocuk oyun alanını eski haline getirmek için çalışma yaptı.

“Eskisinden daha iyi hale getirdik”

Parktaki çalışmalara ilişkin bilgi veren Park ve Bahçeler Müdürü Serpil Bayram, “Yaklaşık 1 ay önce parkımızda bir yangın çıktı. Bu yangın esnasında oyun gruplarımız, ağaçlarımız ve yer zemini yakıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak gelip tespit çalışmaları yaptık. Ağaçlarımızı budadık, oyun grubunu söktük, yer döşemesini kaldırdık, oyun grubu yerine takıldı. Şu haliyle parkımızı eskisinden daha iyi hale getirdik, çok da güzel olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Nefes alabileceğimiz bir park”

Parkın yakılmasına tepki gösteren mahalle sakini Şehri Şengül ise “O gün sabah saat 08.30 sularında bir patlama duyduk. İnşaat çalışması var. Kalaslar odunlar düştü zannederek fazla dikkate almadık. Ama karşı komşum, ‘Arabalarımız tam parkın dibinde, araçlarınızı çekin yangın var’ dedi. O esnada insanlar ve itfaiye geldi. Onlar hemen müdahale ettiler, yangın yayılmadı. Allahtan ağaçlara bir şey olmadı. Burası güzel, nefes alacağımız bir park” diye konuştu.