Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Efes Selçuk Belediyesi, 17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması’na ev sahipliği yapacak

Efes Selçuk Belediyesi, 17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması’na ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi desteği ile 11-14 Temmuz günleri arasında düzenlenecek buluşma, tiyatro üreticilerini ve tiyatro severleri İlham Veren Kent Efes Selçuk’ta bir araya getirecek.

Efes Selçuk Belediyesi, 17.

(İZMİR)- Efes Selçuk Belediyesi, 17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması’na ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Efes Selçuk Belediyesi desteği ile 11-14 Temmuz günleri arasında düzenlenecek buluşma, tiyatro üreticilerini ve tiyatro severleri İlham Veren Kent Efes Selçuk’ta bir araya getirecek.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Efes Selçuk’un tarihi ve kültürel dokusuyla bütünleşen bu buluşmada, tiyatro severlerle bir araya gelerek tiyatronun büyülü dünyasında unutulmaz anlar paylaşmak için heyecanlıyız” dedi.

Tiyatroseverler, dört gün sürecek etkinlikte çeşitli atölye çalışmaları, performanslar ve panellere katılarak tiyatro dünyasının dinamikleri hakkında bilgi sahibi olabilecek. Düzenlenecek ödül törenindeise bu yıl 14 sanatçıya ödül verilecek.

Buluşma, 11 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de Atatürk Anıtı önünde kortej ile başlayacak. İlk gün kortejin ardından İzmir Halk Tiyatrosu tarafından İstasyon Meydanı’nda “İsyan” adlı oyun sahnelenecek.

Söyleşiler ve oyunlar düzenlenecek

17. Uluslararası Türkiye Tiyatro Buluşması süresince “Karaiskakena Efsanesi” (12 Temmuz), “Woyzeck” (13 Temmuz), “Güne Bakan Cam Kırıkları Mecburi İstikamet” (14 Temmuz) oyunlar, seyirci ile buluşacak.

Buluşma kapsamında düzenlenecek söyleşilerde Haluk Işık, Semih Çelenk, Emre Küçükaydın, Metin Güler, Çağlar İşgören, Nazif Uslu, Özgün Aytar, Orhan Aydın, Levent Üzümcü, Gizem Yerik tiyatro severlerle bir araya gelecek.

Tiyatro Buluşması ile ilgili ayrıntılı bilgiye vatandaşlar, Belediye’nin sosyal medya hesaplarından ulaşabilecek.