Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan’da gözaltına alınan gazeteci Demirbaş için harekete geçti

U19 futbol maçlarını takip etmek için görevli gittiği Suudi Arabistan’da Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin bazı açıklamaları nedeniyle Suudi yetkililer tarafından gözaltına alınan gazeteci Kurtuluş Demirbaş için Dışişleri Bakanlığı harekete geçti. Edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan makamlarından resmi olarak bilgi talep edildi.

U19 futbol maçlarını takip

(ANKARA) – U19 futbol maçlarını takip etmek için görevli gittiği Suudi Arabistan’da Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin bazı açıklamaları nedeniyle Suudi yetkililer tarafından gözaltına alınan gazeteci Kurtuluş Demirbaş için Dışişleri Bakanlığı harekete geçti. Edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan makamlarından resmi olarak bilgi talep edildi.

Kurtuluş Demirbaş, U19 maçlarını takip için görevli olarak Suudi Arabistan’a gitti. Kurtuluş Demirbaş’ın eşi Pınar Demirbaş, 6 Temmuz’da Türkiye’ye dönecek olan eşinin dönmediğini belirtti.

Üst düzey bir Bakanlık yetkilisinden edinilen bilgiye göre, durum 8 Temmuz itibarıyla Bakanlığın gündemine geldi. Yetkili, “vakit kaybedilmeksizin Suudi Arabistan makamlarından resmi olarak bilgi talep edildiğini” ve konunun yakından takip edildiğini aktardı. Demirbaş’ın ailesinin düzenli olarak bilgilendirildiği de belirtildi.