Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Özhan ‘Biz Önce Türkiye Diyoruz’ | GazeteKalem

Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Özhan ‘Biz Önce Türkiye Diyoruz’ | GazeteKalemGazeteKalem

17 Ağustos 2022 - 04:02

Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Özhan ‘Biz Önce Türkiye Diyoruz’

‘Biz Önce Türkiye diyoruz.’ Sloganı ile yola çıkan Deva Partisi Türkiye’nin yarınları için çalıştıklarını söyleyerek seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Hanifi Özhan partisinin programlarını çalışmalarını siz okurlarımız için Gazetekalem ile paylaştı.

Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Özhan ‘Biz Önce Türkiye Diyoruz’

‘Biz Önce Türkiye diyoruz.’ Sloganı ile yola çıkan Deva Partisi Türkiye’nin yarınları için çalıştıklarını söyleyerek seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Hanifi Özhan partisinin programlarını çalışmalarını siz okurlarımız için Gazetekalem ile paylaştı.

Gazetekalem ( Özel Haber ) –  Faruk Gökyurt

2023 genel seçimlerinin yaklaşması ve kurulan ittifaklarla seçim hazırlıkları hız kazandı. Partiler kadroları ile vatandaşlara daha güzel bir gelecek için çalıştıklarını iddia ederek tüm hızıyla seçim hazırlıklarına başladı.

Yeni kurulan partilerden birisi olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve genç kadrosuyla özellikle ekonomi ve genç vatandaşlara verdiği vaatler ile dikkat çekerken parti içinde kurdukları genç kadro ile bu yolda çalışmalarına hız kazandırıyor. DEVA Partisi Mamak İlçe Başkanı Hanifi Özhan ile yaptığımız özel söyleşide partinin çalışmaları, genç ve liyakat sahibi alanında uzman kadrosu, ekonomi alanındaki çalışma ve projeleri ve genç vatandaşalar adına yürüttükleri çalışmalar başta olmak üzere birçok konuyu konuştuk.

Kısa bir şekilde kendini tanıdan Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Hanifi Özhan;“40 yıldır Mamak’ta ikamet ediyorum Mamak’ı sokak sokak bilen tanıyan içinde yıllardır yaşayan bir siyasetçiyim. İktisat tahsilim var. DEVA Partisinin de kurucu ilçe başkanıyım. Geçen sene 2 Nisan’da kongremizi yaptık. Seçilmiş yönetimiz o günden bugüne Mamak’ın dertlerine nasıl DEVA bulabiliriz diye gece gündüz durmadan yorulmadan çalışıyoruz. Mamak’ın dertlerine DEVA olarak insanlarımıza değer katmaya onlara yeni tohumlar olarak sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz” diyerek gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi Özhan ile yaptığımız söyleşinin devamı ise şu şekilde sürdü.

Deva Partisi Mamak Ilce Baskani Ozhan ‘Biz Once Turkiye Diyoruz’

‘Vatandaşlarımızla iç içe sorunlarına DEVA olmaya çalışıyoruz’

DEVA Partisi Mamak İlçe Başkanı Özhan; “Biz Önce Türkiye diyoruz. DEVA Partisi önce Türkiye’nin iyi yönetilmesini liyakatli kadrolarla yönetilmesini ve adaletli bir şekilde yönetilmesi için yola çıkmış bir partiyiz. Bu doğrultuda bütün bu ilkeleri Mamak’a da aktarmak için çalışıyoruz. Partimiz kurulalı daha iki yıl gibi bir süre geçmesine rağmen en başta ilçe teşkilatlarımız il teşkilatlarımız ve genel merkez kadroları olmak üzere hep sokaklarda vatandaşla beraber iç içe mutluluğu da zorlukları da beraber yaşayarak onların istek arzularını ve beklentilerini not alıp o doğrultuda çalışmalar politikalar üretiyoruz. Şu an tüm Türkiye’de olduğu gibi Mamak’ta da mahalle teşkilatlarını kurarak vatandaşlarımıza ek yakın mesafeden onlarla iç içe sorunlarına DEVA olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız Türkiye’mize DEVA getirene kadar hız kesmeden ilk gün ki samimiyet ve heyecanla devam edecek” dedi.

‘Vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyoruz’

Başkan Özhan; “Sakağa çıktığımızda çarşıda pazarda vatandaşlar tarafından çok güzel karşılaşıyoruz. Ve bu durum her kesimden vatandaşımız için geçerli bugüne kadar kötü bir tepki almadık. Daha önce farklı partilere oy vermiş kesimlerin bize karşı müthiş bir sempatisi var. Bu durumda bizim kullandığımız ortak dille alakalı biz hiç kimseyi hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden birlik beraberlik ve bütünlük içinde her vatandaşa DEVA mantığıdır. Biz bu dili kullanarak siyasette çözüm odaklı bir parti olduğumuzu vatandaşlarımıza aktarıyoruz. Onlardan da olumlu tepkiler alıyoruz. Çalışmalarımızın temel ilkesi Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşlarımızı bu memleketin birinci sınıf vatandaşı yapacağız ilkesidir. Bu hakkaniyetli liyakatli dil bizi vatandaşlarımıza her gün her çalışma bir adım daha yaklaştırıyor. Zaten vatandaşlarımız da artık bu dili özlemiş insanlar artık kavga etmeden ayrışmadan sorunlara çözüm, dertlere DEVA arıyor”.

‘Türkiye’de üye sayısı en çok artan parti DEVA Partisi oldu’

Özhan; “DEVA Partisi Mamak İlçe Başkanlığı ve diğer ilçe başkanlıklarımız olarak beş altı aydır sorumlu olduğumuz bölgelerde çat kapı programlar yapıyoruz. Bir caddeye yaklaşık iki üç saat süreyle on ekip olarak giriyoruz en az 400-500 hanenin ziline basarak ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu ziyaretlerde Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan Beyin vatandaşlarımıza yazdığı mektubunu götürüyoruz. Partimizin tanıtıcı broşürlerini götürerek sohbet ediyoruz vatandaşlarımızın dertlerini dinliyoruz. Onların bize söylediklerine dair projeler ve politikalar üreterek onların dertlerine DEVA olmaya çözüm bulmaya çalışıyoruz. Gerçekten vatandaşlarımız o kadar çok dertli ki en büyük dert ekonomi şu an ki ekonomik durum her vatandaşımızı derinden etkilemiş durumda ve vatandaşlarımız sosyal yardımların kesileceğini düşünerek partimize üye olmaktan çekiniyor. Buda gerçekten acı verici bir durum. Son aylarda Türkiye’de üye sayısı en çok artan parti DEVA Partisi oldu. Hızla büyüyen bir aile olduk ve bu büyüyerek devam edecek” diyerek bilgiler verdi.

‘Halkımızın DEVA Patisinden en büyük beklentisi bence ekonomi’

Özhan; “Halkımızın DEVA Patisinden en büyük beklentisi bence ekonomi biliyorsunuz ki Genel Başkanımız Ali Babacan Ankara’nın öz evladı Saman Pazarı gibi büyük bir ticaretin içinde yetişmiş bir ekonomi uzmanı ve diğer bakanlıklarda da görev aldı. Genel Başkanımız Babacan’ın ekonomi bakanlığı yaptığı dönemde biliyorsunuz ki milli gelir 3600 dolardan 12500 dolara çıktı. İhracatı 36 milyar dolardan 157 milyar dolara çıktı. Bütün bunları ve Türkiye’nin hızla büyüdüğü ve gerçekten refaha erişme noktasına geldiği dönemler partimizin Genel Başkanı Ali Babacan’ın olduğu dönemler onun için vatandaş da bu günleri unutmadığı için Partimizin kadrolarına ve Genel Başkanımız Babacan’ın vatandaşımız üzerinde çok büyük bir karşılığı ve beklentisi var. Vatandaşlarımız bu günleri unutmamış ve diyor ki ‘evet Ali Babacan daha önce yaptı, yine bu memleketin ekonomisini düzeltirse Babacan düzeltir’ diyor” şeklinde konuştu.

‘Liyakatin sembollü Ali Babacan’

Özhan; “Deva Partisi gençlik için neler yapıyor diyorsanız, uzun zamandır gördüğümüz bir şey var. Gençlerimiz yurt dışında yaşamak istiyorlar. Çünkü umutları tükenmiş biz parti olarak çalışmalarımız ve yürüttüğümüz proje ve siyasi duruşla bu durumu tersine çevirmek istiyoruz. Genç nesillerimizin eskiden olduğu gibi Türkiye’de yaşamak isteyeceği yarınlarını burada kendi öz topraklarında kurmaları için bir ülke oluşturmak amacıyla partimizin en küçük biriminden genel başkanımıza kadar gece gündüz çalışıyoruz projeler üretiyoruz. Bu çalışmalara partimiz kurulduğu günden itibaren başladık. Çünkü gençlerimiz bu ülkenin yarınları umudu ışığı onlara temiz ve başarılı bir yarınlar hazırlamak bizlerin birinci görevidir. Bizim genel başkanımız kendi youtu be kanalından programlar yapıyor bu aslında bugüne kadar siyaseten sıra dışı bir şey daha önce yapılan bir şey değil ve gençlerde bu kanalları takip ediyor. Gençler için onların dilinde çalışmalar yaptığımızdan genç vatandaşlarımızın da bizi tercih edeceğini düşünüyor ve görüyoruz.  Çünkü Türkiye’deki genç lider Ali Babacan Türkiye’deki bilimin ekonominin ve en önemlisi liyakatin sembollü Ali Babacan ve bizim kadrolarımızda genç ve dinamik yarınlara hazır kadrolardan oluşuyor ve bu kadrolar kendi alanlarında uzman liyakatli arkadaşlarımızdır” diyerek genler için yaptıkları çalışmaların birkaçından bahsetti ve genlerin sorunlarına çözüm bulacaklarını iddia etti.

‘Türkiye DEVA bulacak ve hak ettiği yere gelecek diyoruz’

Deva Partisi Mamak İlçe Başkanı Hanifi Özhan ile yaptığımız söyleşide çalışmalarını dile getirirken son olarak okurlarımıza şunları söyledi; “Deva Partisi olarak genç ve liyakat sahibi kadrolarımızla her zaman ‘Önce Türkiye’ diyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Parti olarak 20 tene eylem planı düzenledik. Her alanda planlarımız çalışmalarımız var ve dediğim gibi bu çalışmaları işinde uzman liyakat sahibi arkadaşlar tarafından yürütüyor. Daha iktidara gelmeden biz parti olarak bu çalışmaları hızlı bir şekilde başlattık ve devam ediyoruz. Bizler diyoruz ki iktidarımızda Türkiye DEVA bulacak ve hak ettiği yere gelecek diyoruz. Vatandaşlarımız bizlere güvensin samimi bir şekilde çalışıp liyakat sahibi alanında uzman kadroları ile DEVA iktidarında bu memleket özlediği refaha, özlediği hukuk ve adalete kavuşacak diyoruz”.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.