Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bornova’da çiftçiye gübre desteği

Bornova Belediyesi, hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Eğridere Mahallesi’nde çiftçilerin talepleri doğrultusunda gübre desteği sağladı. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada, bayram öncesinde yapılan temizlikte elde edilen doğal hayvan gübreleri, tarlalara ve bahçelere dağıtıldı.

Bornova Belediyesi, hayvancılığın yoğun

(İZMİR) – Bornova Belediyesi, hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı Eğridere Mahallesi’nde çiftçilerin talepleri doğrultusunda gübre desteği sağladı. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmada, bayram öncesinde yapılan temizlikte elde edilen doğal hayvan gübreleri, tarlalara ve bahçelere dağıtıldı.

Eğridere Muhtarı Turgut Karabaş ve gübre desteği alan yerel üreticiler; Kadriye Özbek ve Ahmet Karabaş, Bornova Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Ömer Eşki’ye teşekkürlerini iletti. Muhtar Karabaş, bu tür desteklerin yerel üreticiler için büyük önem taşıdığını ve üretim maliyetlerini düşürerek verimliliği artırdığını belirtti.

Yerel kalkınmaya destek

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova’nın 12 eski köy yerleşimine sahip bir ilçe olduğunu hatırlatarak, yerel üreticilere yönelik desteklerin süreceğini vurguladı. Başkan Eşki, “Tohumdan fidana, gübreden ilaçlamaya kadar pek çok alanda yerel üreticilere destek vermeye devam edeceğiz. Amacımız, yerelde kalkınmayı teşvik etmek, üreticilerimizin daha verimli ve sürdürülebilir tarım yapmasına katkı koymak” dedi.