Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara Büyükşehir’in düzenlediği ‘Eczane Destek Personeli Eğitimi’ne katılan kursiyerler sertifikalarını aldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası iş birliğiyle düzenlenen ‘Eczane Destek Personeli Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

(ANKARA)- Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası iş birliğiyle düzenlenen ‘Eczane Destek Personeli Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te istihdama katkı sağlayan projelerine hız kesmeden devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Eczacı Odası iş birliğiyle düzenlenen Eczane Destek Personeli Eğitimi’nde bir dönem daha tamamlandı. Başkent Genç Akademi’de düzenlenen ve toplamda 8 hafta ve 96 saat süren eğitimi tamamlayarak yeterlilik sınavında başarılı olan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi.

ankara-buyuksehirin-duzenledigi-eczane-destek-personeli-egitimine-katilan-kursiyerler-sertifikalarini-aldi

“İş bulma sıkıntısı olmayab bir meslek”

Eğitimi başarıyla tamamlayan 66 kursiyer, Ankara Eczacı Odası’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Törende konuşan Ankara Eczacı Odası Başkanı Cumhur Cem Abbasoğlu, eczane destek personelliğinin iş bulma sıkıntısı olmayan bir meslek olduğunu belirterek, “Ankara Büyükşehir Belediyesi ilr ortak olarak, ikincisini düzenlediğimiz Eczane Destek Personeli Eğitimleri’nin zorlu süreçlerini tamamladık. 66 kursiyerimiz bugün sertifikalarını alacak. Sizlerin bu eğitimle birlikte, dolu dolu bir şekilde eczanelerimizde istihdam edilmesini amaçlamıştık. 8 haftalık zorlu eğitim süreci artık tamamlandı. 66 mezunumuza şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bizim mesleğimizde iş bulma sıkıntısı yok. İstihdam konusunda da mutlaka mezun olan kursiyerlerimizi bir yerlere yerleştireceğiz” dedi.

ankara-buyuksehirin-duzenledigi-eczane-destek-personeli-egitimine-katilan-kursiyerler-sertifikalarini-aldi

Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi İdari İşler Müdürü Orhan Koçak ise “Bizler aslında, işsizliğin yanı sıra mesleksizlikle mücadele etmenin bilinciyle, çeşitli alanlarda mesleki eğitimler planladık. Eczacılarımızın, akademisyenlerimizin ve de insan kaynakları eğitmenlerimizin katkılarıyla sizlere en kaliteli eğitimi sunduk. Sadece başarılı bir insan olmaya değil, değerli bir insan olmaya çalışın” diye konuştu.

 

DİĞER VİDEOLAR