Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Osmangazi’de “Bursa Kültür Gezisi” başlıyor

Osmangazi Belediyesi tarafından kadınlara özel, ücretsiz düzenlenen “Bursa Kültür Gezisi” turları, 12 Temmuz Cuma günü başlıyor. 

Osmangazi Belediyesi tarafından kadınlara

(BURSA) – Osmangazi Belediyesi tarafından kadınlara özel, ücretsiz düzenlenen “Bursa Kültür Gezisi” turları, 12 Temmuz Cuma günü başlıyor.

“Bursa Kültür Gezisi” projesi ile Osmangazili kadınlar, ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını tanıma fırsatı bulacak. Hem kent turizminin canlandırılması hem de yerel esnafa ekonomik olarak destek sağlanması amaçlanan proje, muhtarla ile iş birliği içerisinde gerçekleştirilecek.

Salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri olmak üzere haftanın dört günü düzenlenecek turlara, her gün bir mahallenin kadınları katılım sağlayacak. Mahallelerde belirlenen buluşma noktasından alınacak kadınlar, çift katlı otobüs ile Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Külliyeleri, Tarihi İnkaya Çınarı ve son olarak da Macera Bursa’yı gezecek.

Her program 60 kişilik gruplar halinde gerçekleşecek. Yaz ayları sonuna kadar devam etmesi planlanan turlardan, 2 binden fazla kadının faydalanması hedefleniyor. 12 Temmuz Cuma günü başlayacak turlara başvurular, muhtarlıklar aracılığıyla yapılacak.