DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.151.2932.425

Nothing Chats’in Ömrü Kısa Oldu, Sadece Bir Günde Google Play Store’den Kaldırıldı

Apple ve Google arasında yaşanan iMessage ve mavi – yeşil baloncuk kavgasına farklı bir çözüm getiren Nothing Chats uygulaması, sadece 1 günün sonunda Google Play Store’dan kaldırıldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Nothing Chats’in Ömrü Kısa Oldu, Sadece Bir Günde Google Play Store’den Kaldırıldı

Nothing, yeni mesajlaşma uygulaması Nothing Chats‘in beta sürümünü yayınlanmasından sadece bir gün sonra Play Store’dan çekti ve lansmanı bir sonraki duyuruya kadar ertelediğini söyledi. Şirket, Sunbird tabanlı Nothing Chats’i uzun süredir devam eden Android – Apple mesajlaşma sorununa bir çözüm olarak sunmuş ve hem RCS hem de iMessage desteği ile aradaki boşluğu doldurmayı hedeflemişti. Ancak duyurulmasından bu yana, giderek artan sayıda eleştirmen, Nothing Chats’in doğası gereği daha az güvenli bir mesajlaşma seçeneği olduğunu savunarak, bu gibi geçici çözümlerin getirdiği riskler konusunda endişelerini dile getirdi.

9to5google, uygulamanın bir incelemesinde Nothing Chats’in uçtan uca şifrelemeye sahip olmadığına işaret etti ve diğer kullanıcılar tarafından gönderilen eklere düz metin olarak kolayca erişilebileceğini tespit etti. Bulgular, Sunbird’ün HTTPS yerine HTTP kullandığına dair başkaları tarafından ortaya atılan endişeleri de güçlendirdi. Ayrıca Texts.com’un kurucusu Kishan Bagaria, Sunbird’ü “son derece güvensiz” olarak nitelendirdi.

Nothing, X’te gizlilik sorunlarına doğrudan değinmese de birkaç hatayı düzeltmek için Sunbird ile birlikte çalıştıklarını ve kullanıcılar için doğru olanı yapacaklarını söyledi.

YORUM YAP