Çankaya Halk Kart 10. Dönem Başvuruları 10 Ocak’ta Başlıyor | GazeteKalem

Çankaya Halk Kart 10. Dönem Başvuruları 10 Ocak’ta Başlıyor | GazeteKalemGazeteKalem

8 Ağustos 2022 - 04:45

Çankaya Halk Kart 10. Dönem Başvuruları 10 Ocak’ta Başlıyor

Çankaya Belediyesinin dar gelirli vatandaşlara nakdi destek sağladığı “Çankaya Halk Kart”ın 10. dönem başvuruları 10 Ocak 2022’de başlıyor.
600 TL nakdi destek sağlayan Halk Kart’a başvurular, https://www.cankaya.bel.tr/halkkart adresinden ve e-devlet üzerinden yapılabilecek. Başvurular, 25 Ocak’a kadar sürecek.

Çankaya Halk Kart 10. Dönem Başvuruları 10 Ocak’ta Başlıyor

Çankaya Belediyesinin insana dokunan sosyal projelerinden Halk Kart’ın yeni dönem başvuruları 10 Ocak’ta başlıyor. Koşulları sağlayan ihtiyaç sahipleri https://www.cankaya.bel.tr/halkkart linki üzerinden ve e-devletten başvuru yapabilecekler. 

Sosyal demokrat belediyeciliğin birçok örneğini hayata geçiren Çankaya Belediyesinin Halk Kart uygulamasından bugüne kadar 2.100 hane yararlandı. Ekonomik koşulları değişen ve Çankaya’da ikameti sona eren Halk Kart sahipleri bu hizmetten yararlanamıyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, özellikle pandemi sürecinde farklı meslek gruplarına sosyal ve ekonomik yardımlarda bulunduklarını kaydederek, ihtiyaç sahibi ailelere de Halk Kart dağıtımı yapmaya devam ettiklerini ifade etti. Halk Kart uygulaması ile ihtiyaç sahiplerine nakdi destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Alper Taşdelen, “Biz, ‘Çankaya’da hiç kimse yalnız değildir’ anlayışı ile hizmet ediyoruz. Göreve geldiğimde belediyenin kaynaklarını halkımız için harcayacağımızın sözünü vermiştim. Çankaya Belediyesi olarak bizim bir tek hizmet ettiğimiz halkımızdır. İhtiyaçlarını biliyor, yardımlarımızı sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu. 

BAŞVURU ŞARTLARI  

Her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı 16 yaşından büyükler için belirlenmiş olan asgari ücretin aylık net tutarının 1/3’ünden fazla olanlar ile aynı tutardan fazla gelir sağlaması mümkün olan kimseler muhtaç kabul edilmediği için Halk Kart verilemiyor. 

Çankaya Belediyesine ait Kadın Sığınma Evinde kalan kadınlara, 2022 sayılı Kanuna göre yaşlılık aylığı alanlara ve sosyal güvencesi olmayanlara yapılan yardımlarda öncelik tanınıyor. 

Eşi, kendi ya da bakmakla yükümlü olduğu kişilerin adına tescilli taşınmaz mal kaydı olanlara Halk Kart yardımı yapılmıyor. 

Çankaya ilçesi sınırlarında ikamet edenlerin yararlanabileceği Halk Kart’a Çankaya Belediyesi internet sayfasından veya e-devlet üzerinden başvurulabiliyor. 

10-25 Ocak 2022 tarihleri arasında başvuruları yapılabilecek Halk Kart hakkında bilgi almak isteyenler 0 312 458 89 00/ 1172-1173 (dahili) telefon numarasından ulaşabilirler. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.