Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan iki kardeşle ilgili gizlilik kararı, baba hakkında suç duyurusu…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, babası ve amcası tarafından istismara uğradığı iddiasıyla, ablasıyla birlikte koruma altına alınan, ancak 3 Temmuz’da babası tarafından kaçırılan çocuğun bugün emniyet birimleri tarafından yeniden Bakanlığa teslim edildiğini bildirdi. Babanın sosyal medya hesaplarında çocuğu şiddete sevk eden görüntülerinin tespit edildiğini belirten Bakanlık, çocuk ve ablası hakkında gizlilik kararı alındığını, ayrıca il müdürü ve personeli tehdit eden baba hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.

 

(ANKARA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, babası ve amcası tarafından istismara uğradığı iddiasıyla, ablasıyla birlikte koruma altına alınan, ancak 3 Temmuz’da babası tarafından kaçırılan çocuğun bugün emniyet birimleri tarafından yeniden Bakanlığa teslim edildiğini bildirdi. Babanın sosyal medya hesaplarında çocuğu şiddete sevk eden görüntülerinin tespit edildiğini belirten Bakanlık, çocuk ve ablası hakkında gizlilik kararı alındığını, ayrıca il müdürü ve personeli tehdit eden baba hakkında suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı sosyal medya hesaplarında görüntüler yer aldığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Söz konusu görüntülerde hakkında koruma kararı bulunan ve suç dosyası kabarık olan babası tarafından 3 Temmuz 2024 tarihinde kaldığı kuruluştan izinsiz olarak ayrılarak kaçırılan A.Ö’nün babasına teslim edilmek istediği yönünde beyanları bulunmaktadır.
Mart ayında A.Ö’nün ablası S.Ö’nün, babası ve amcasına yönelik istismar iddiaları üzerine çocuklar devlet korumasına alınmış, Bakanlığımızca baba ve amca hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Diğer yandan babanın sosyal medya hesaplarının incelenmesi üzerine A.Ö isimli çocuğun eline silah verdiği, çocuğu şiddete sevk ettiği yönünde görüntüler tespit edilmiştir.

A.Ö’nün suç mağduru ve suça sürüklenen çocuk olma ihtimali üzerine çocuğun üstün yararı ilkesi kapsamında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.
Her iki çocuğun can güvenliği riski olduğu için haklarında gizlilik kararı çıkartılmıştır. Ayrıca A.Ö’nün videoda bahsettiği vücudundaki yanıklar kuruluşa ilk geldiğinde tespit edilen ve kayıt altına alınan izlerdir.

3 Temmuz 2024 tarihinde kuruluştan izinsiz ayrılarak babası tarafından kaçırılan A.Ö, bugün emniyet birimleri tarafından Bakanlığımıza teslim edilerek yeniden devlet korumasına alınmıştır. Çocuklar devlet korumasına alındığı günden itibaren baba H.Ö, İl Müdürlüğümüze belli periyotlarla gelip İl Müdürümüzü ve meslek elemanlarımızı tehdit etmiştir. Ayrıca bu duruma ilişkin de Bakanlığımızca suç duyurusunda bulunulmuştur. Tek gayesi çocuklarımızın üstün yararını korumak olan çalışma arkadaşlarımıza yönelik bu tutumu esefle kınıyoruz.”

 

DİĞER VİDEOLAR